Książki zakurzone
Zakładka „Książka zakurzona”, to moja podróż do literatury przeszłości. Dodałam tę zakładkę, ponieważ z racji wykonywanego przeze mnie zawodu – opiekunka osób starszych i niepełnosprawnych, mam bardzo duży dostęp do książek, o których już (prawie) nikt nie pamięta.
Kilka moich podopiecznych posiada tak bogate zbiory książek, że nie mam siły oprzeć się tym zapomnianym dziełom.
Któregoś dnia, otrzymałam od jednej mojej podopiecznej kilka książek, o których świat już zapomniał. Oczywiście mam zamiar je przeczytać i opisać. Są to dzieła, o których wydawnictwa już dawno zapomniały, albo ich wydawnictwa przestały istnieć. Wielu autorów już z pewnością dawno nie żyje, a tematyka to nie Larsson, czy Grisham.
Na początek wybrałam cztery książki:
Podróże Maudie Tipstaf – Margaret Forster (ur w 1938 roku). Państwowy Instytut Wydawniczy – rok 1971.
Goya – Lion Feuchtwanger (1884 – 1958). Państwowy Instytut Wydawniczy rok 1955.
Mój wiek – Aleksander Wat (1900 – 1967). Wydawnictwo Polonia Book Fund Ltd. rok 1981
Dziennik tematów – Krzysztof Kąkolewski 9 ur w 1930 roku). Wydawnictwo Iskry rok 1985.
Dlaczego zainteresowała mnie ta lektura? Chyba dlatego, że z podchodząc z wielkim entuzjazmem i sentymentem do WSZYSTKICH książek, nie potrafię przejść obojętnie obok żadnej książki, a widząc takie zasoby książek jak ja mam okazję zobaczyć, to nie można przejść obok tego faktu obojętnie i zignorować.
Zdaję sobie sprawę z tego, że „stara” książka mało kogo interesuje, ale może znajdzie się ktoś, kto ma równie pasjonackie podejście jak ja.